Teraz spojrzymy sobie dokładnie na sprawy łucznictwa larpowego – gra bitewna ZSW 2021, zdj. Piotr Muller

W niedzielę rano – na dobry początek Campa – zapraszam Was na warsztaty Tactical Archery. Formuła warsztatów będzie dość luźna, bo i temat rozrywkowy, nastawiony na wspólną zabawę i pozytywne współzawodnictwo.

Łucznictwo taktyczne (Tactical Archery) jest formą rozrywki wykorzystującą łuki do toczenia “walk” pomiędzy dwiema grupami graczy. Różni się znacząco od dowolnej konkurencji w łucznictwie sportowym czy tradycyjnym, ponieważ:
– jest to forma zespołowa łucznictwa;
– rywalizujemy nie tylko ze sobą, ale i z innymi łucznikami;
– istotne są umiejętności szybkiego i dynamicznego strzelania, strzelania w ruchu i do ruchomych celów;
– wykorzystujemy do tego specjalny sprzęt, tj. strzały bezpieczne oraz (opcjonalnie) maski ochronne;
– łuki z których strzelamy nie mogą przekraczać 30lbs@28”;
– mamy wyjątkową okazję czerpać radość z trafiania do żywych celów.

Ta forma łucznictwa wykorzystywana jest m.in w grze w archery taga oraz w łucznictwie larpowym.

Wszyscy drżą przed łucznikiem – gra bitewna ZSW 2020

Jeżeli chciał(a)byś spróbować sił w niecodziennej, bardziej dynamicznej i nastawionej na rozrywkę formie łucznictwa, to te warsztaty z całą pewnością są dla ciebie 🙂

Szczegóły

Oto Ciastek. – zdj. Magdalena Bigewska

Cześć! Jestem Krzysztof ‘Ciastek’ Szczęch, zajmuję się łucznictwem od 2018 roku. Poza zamiłowaniem do łucznictwa w jego klasycznej formie, które realizuję, biorąc regularnie udział w zawodach 3D na Śląsku i w innych miejscach, jestem współprowadzącym oraz głównym trenerem łucznictwa największej w Polsce grupy łuczników larpowych, czyli https://www.facebook.com/piora.grupalucznikowlarpowych. Razem jeździmy na larpy bitewne (gry fabularne koncentrujące się wokół konfliktów zbrojnych) osadzone w świecie Warhammera, by brać udział w walkach w klimacie z przełomu XV i XVI wieku.

Konkrety
Czas warsztatów to od 10:00 do 14:00 w niedzielę 14 sierpnia. W ramach warsztatów zapoznamy się ze sprzętem wykorzystywanym w łucznictwie larpowym, poznacie również niezbędne zasady bezpieczeństwa i dobre praktyki. Pokażę również szereg technik i sztuczek przydatnych w tej konkretnej odmianie łucznictwa, będzie również czas na ich przećwiczenie.

Po tym wstępie większość czasu spędzimy robiąc to co najprzyjemniejsze, czyli strzelając do siebie nawzajem! Będę miał przygotowane kilka-kilkanaście scenariuszy bitewnych, które będziemy mogli wspólnie zrealizować.

Koszt warsztatów to 40 zł, płatne przelewem najpóźniej do końca lipca. Jeżeli zdecydujecie się na zapisanie i opłacenie warsztatów do 10 kwietnia, wtedy koszt to tylko 30 zł.
Aby warsztaty się odbyły, potrzebne jest minimum 8 zgłoszeń. Maksymalna ilość miejsc to 20 osób.

Ze względu na dynamiczny charakter Tactical Archery niezbędne jest również, by uczestnicy posiadali podstawową sprawność ruchową.


Aby zapisać się na warsztaty należy wypełnić poniższy formularz:

https://forms.gle/ySg2rSUJCa6xtCEE6

W ramach warsztatów udostępniamy strzały bezpieczne oraz łuki dostosowane do łucznictwa taktycznego, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Centrum Łucznictwa Tradycyjnego.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu:

email: krzysztof.r.szczech@gmail.com

profil na facebooku: https://www.facebook.com/krzysztof.szczech.3/

Wsparcie piechoty ostrzałem z flanki – gra bitewna ZSW 2020
Szturm na fort nie może się obyć bez łuczników – gra bitewna ZSW 2021, zdj. Klaudia Zdanowska