Sztuka rzucania nożem od zawsze intrygowała swoimi sprzecznościami. Z jednej strony profesjonalni miotacze cyrkowi z ubiegłego stulecia, rzucający do tarcz rozmieszczonych wokół ich nieustraszonych, półnagich asystentek, trafiający tak blisko, że zdawałoby się że już muskających skórę przy każdym trafieniu – oczywiście ku trwodze publiki…

Albo filmowi japońscy zabójcy – ninja, lub też inaczej shinobi, rzucający z ukrycia i niemalże rozpływający się w pyle, dymie i spowodowanym przez nich zamieszaniu. Z drugiej strony chyba każdy z nas w dzieciństwie próbował rzucać do celu albo grał w „Noża” lub inaczej nazwane „Państwa-Miasta”.

Chciałbym przedstawić Wam trzecią stronę. Pokazać, że rzucanie nożami może być również sportem rekreacyjnym, jak przykładowo łucznictwo, tak jak ma to miejsce na całym świecie.

Pokazać ile satysfakcji może zapewnić odgłos ostrza, wbijającego się w drewnianą tarczę!

Jesteśmy warszawską reprezentacją grupy i profilu Sztuka Rzucania – Nóż i Tomahawk, czynnymi zawodnikami, organizatorami, ale przede wszystkim pasjonatami, którzy chętnie zaproszą Was do wspólnego rzucania nożami i toporkami. W razie potrzeby pomagamy także nauczyć się rzucać od zera (zarówno techniką obrotową jak i bez) czy to na grupowych spotkaniach cotygodniowych, czy też na zajęciach indywidualnych.

W ramach warsztatów zapewniamy dostęp do tarczy, a także noże różnego typu, odpowiednie do rzucania obrotowego oraz no-spin. Posiadamy także gwiazdki do rzucania oraz inne ciekawe wynalazki. Własne noże oczywiście są mile widziane podpowiemy, w jaki sposób najlepiej ich użyć. Zapraszamy do zabawy!

Data: 17 sierpnia (środa), 19 sierpnia (piątek)
Koszt uczestnictwa: 100 zł / warsztaty (4 h)
Kontakt: sztukarzucania@gmail.com (Artur Bednarek, Kasia Bednarek)
Nr telefonu: 609 154 367