Szkolenie „Motoryka Łucznika” to propozycja dla tak naprawdę wszystkich łuczników, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak trenować bezpiecznie, bez narażania swojego zdrowia na ryzyko kontuzji.

Uczestnicząc w szkoleniu dowiesz się jak prowadzić rozgrzewkę dostosowaną do specyfiki łucznictwa. Dzięki autorskiej metodzie Kaspra Helbina zabezpieczysz swoje stawy i mięśnie przed kontuzją, wzmocnisz i przygotujesz ciało do obciążeń, które serwują nam wielogodzinne sesje łucznictwa.

Program szkolenia obejmuje część teoretyczną, dobre praktyki rozgrzewkowe ( specjalistyczna rozgrzewka łucznicza wg metody prof Chmury). Będą też ciekawostki, takie jak np wykorzystanie progu psychomotorycznego zmęczenia w łucznictwie. Przewidziana jest także dyskusja na temat.

Podczas szkolenia omówione zostaną również takie zagadnienia, jak koordynacja ruchowa , śródmięśniowa i międzymięśniowa. Osobnym tematem będzie oczywiście siła jako najważniejsza cecha motoryczna łucznika.

Oczywiście nie zabraknie też części praktycznej, w której wszystko to o czym się dowiesz podczas szkolenia, będzie można przećwiczyć.

Na zakończenie poruszony zostanie temat treningu uzupełniającego łucznika, czyli jak poprawić stabilność i równowagę, oraz prewencja kontuzji w łucznictwie.

Szkolenie poprowadzi Kasper Helbin, zawodnik łucznictwa olimpijskiego z 14-letnim stażem, wielokrotny mistrz Polski i medalista Mistrzostw Europy Juniorów w łucznictwie olimpijskim, absolwent AWF Wrocław, działacz i trener w UKS Luks Wrocław. Kasper posiada uprawnienia trenerskie PZŁucz III stopnia.

Czas trwania warsztatów: 4h

Kosz uczestnictwa w szkoleniu: 100zł

Kontakt:

e-mail: kasper@strzelajcie.pl

Telefon: 519571293